PEST VÁRMEGYEI OKTATÁSI INTÉZMÉNYEK ÉPÜLETENERGETIKAI FEJLESZTÉSE
KEHOP_PLUSZ-4.1.3-23-2023-00019
(korábban: KEHOP-6.2.1-23-2023-00003; KEHOP-5.2.2-16-2016-00040)
Fejlesztéssel érintett intézmények
I. szakasz helyszínei:
Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium – 2120 Dunakeszi, Bazsanth Vince utca 10. hrsz.: 4399/1
Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium – 2000 Szentendre, Kálvária út 16/A hrsz.:1245/46)
Szigetszentmiklós Batthyány Kázmér Gimnázium – 2310 Szigetszentmiklós, Csokonai u 6-12. Hrsz.: 3476/2
II. szakasz helyszínei:
Baktay Ervin Gimnázium – 2120 Dunaharaszti, Baktay Ervin tér 1. hrsz.: 3694/2
Ráckevei Árpád Fejedelem Általános Iskola – 2300 Ráckeve, Kölcsey Ferenc u. 7., hrsz.: 488/2, 488/3
Váci Madách Imre Gimnázium – 2600 Vác, Brusznyai Árpád utca 6. szám hrsz.: 1899/9
Kedvezményezett neve
Építési és Közlekedési Minisztérium (jogelőd: BMSK Sport Közhasznú Nonprofit Kft.) és Klebelsberg Központ
Projekt tartalma
Az épületszerkezetek a koruknak megfelelő építészeti színvonalon készültek, viszont nem tesznek eleget a mai kor hőtechnikai követelményeinek, így jelentős hőveszteséggel működnek.
Az épületenergetikai beruházás a nyílászárók korszerű szerkezetekre való cseréjét, az épületek hőszigetelését, valamint fűtéskorszerűsítését és használati meleg víz (HMV) biztosítása napenergiával fejlesztést tartalmazza a hatályos 7/2006. (IV.24.) TNM rendelet követelményszintjének való megfeleléssel, törekedve az üzemeltetés energiaköltségeinek minél magasabb megtakarítására.
A dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium épületét érintő épületenergetikai beruházás a külső határoló fal- és födémszerkezetek utólagos hőszigetelésére, fűtési és hűtési, szellőző rendszerek korszerűsítésére, hő- és füstelvezető (RWA) rendszer kiépítésére, valamint egy villamos energiát termelő napelem rendszer telepítésére irányul.
A dunaharaszti Baktay Ervin Gimnázium épülete az 1970-es éveket követően épült, hagyományos falazott szerkezetű, vélhetően sávalapozással. A fejlesztés a homlokzat utólagos hőszigetelését, a lapostető hő- és vízszigetelését, részleges nyílászáró cserét, a fűtési rendszer korszerűsítését, valamint egy napenergiát hasznosító villamos energiát termelő napelem rendszer telepítését tartalmazza.
A ráckevei Árpád Fejedelem Általános Iskola épületenergetikai beruházása a homlokzat utólagos hőszigetelését, a padlásfödém hőszigetelését, a lapostető hő- és vízszigetelését, részleges nyílászáró cseréjét (új műanyag és alumínium (nagyforgalmú bejárati portál) szerkezetű nyílászárók kerülnek beépítésre az eddig nem cserélt nyílászárók helyett), és a gépészeti rendszer korszerűsítését tartalmazza.
A szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium energetikai fejlesztése a villamos energiát termelő napelem rendszer telepítésére irányul.
A szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium korszerűsítése során a nyílászárók részleges cseréje, a lapostető utólagos hő- és vízszigetelése, gépészeti korszerűsítése valamint villamos energiát termelő napelem rendszer telepítése valósul meg .
A váci Madách Imre Gimnázium esetében a beruházás a padlásfödém utólagos hőszigetelését és napelemes rendszer telepítését tartalmazza.
A projekt megvalósulása támogatja a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programban meghatározott eredmények elérését és hozzájárul a környezetvédelmi célkitűzések eléréséhez. A megvalósuló energiahatékonysági beruházás a globális környezetterhelés és az üvegház-hatású gázok kibocsátásának mérséklődését eredményezi ezzel megfelelve az Európai Unió energiahatékonyságról szóló irányelvének, erősítve az intézmények környezettudatos energiafelhasználását.
A projekt közvetlen célja az épületek energetikai tényezőinek javítása, megfelelve a hazai és az EU irányelvek előírásainak, elvárásainak. További cél az energiafelhasználás csökkentése a hatékonyabb energiafelhasználás által, illetve a működési költségek csökkentése, azaz a fejlesztés eredményeként egy biztonságosabb, egészségesebb, korszerűbb, környezetbarát intézmények létrehozása.
A fejlesztés közvetett céljai a gazdaságos működtetés és a fenntartható fejlődés elősegítése. A projekt abszolút értékben csökkenti hazánk üvegházhatású gáz kibocsátását és elősegíti a szemléletváltást a fenntartható fejlődés területén, továbbá támogatja az éghajlatváltozás mérséklését és az energiafüggőség csökkentését.
A beruházás – a 435/2015. (XII. 28.) Korm. rendeletnek megfelelően – az Építési és Közlekedési Minisztérium (jogelőd: BMSK Sport Közhasznú Nonprofit Kft.) által vezetett konzorciumi formában valósul meg – a fejlesztéssel érintett intézmény fenntartójával szoros együttműködésben.
A KEHOP_PLUSZ-4.1.3-23-2023-00019 (korábban: KEHOP-6.2.1-23-2023-00003; KEHOP-5.2.2-16-2016-00040)azonosító számú projekt az Európai Unió Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Állam társfinanszírozásával, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium, Közlekedési, Környezeti és Energiahatékonysági Fejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság támogatásával valósul meg.
2066205576 Ft
I. szakasz Szerződött támogatás összege
100 %
Támogatási intenzitás
662,40 tonna/év
I. szakasz CO2 kibocsátás csökkenésének mértéke
380000000 Ft
II. szakasz Szerződött támogatás összege
217,082 tonna/év
II. szakasz CO2 kibocsátás csökkenésének mértéke